Recenzie Korg

Korg wavestate

Overený zákazník MUZIKER.sk DAW79PROJECT

Pridané: 19. januára 2021

Zakúpený v MUZIKER.sk

Syntetizátor je vynikajúci do štúdia na elektronickú hudbu. Skôr by som uvítal verziu zvukového modulu a to z dôvodu, že použitá klaviatúra pôsobí dosť lacno.

Overený zákazník MUZIKER.sk Matej

Korg Nano Kontrol2

Overený zákazník MUZIKER.sk JayTee

Pridané: 11. januára 2021

Zakúpený v MUZIKER.sk

Šikovný malý ovladač DAW základných funkcií, ak máte ale staršiu verziu napr. Logic Pro 8, nebude chodiť prepínanie medzi "Fader Bank" next a prev (na konzolke značené ako "TRACK")... Ale inak bez problémov, ostatné maká :)

Korg nanoKEY Studio

Korg nanoKEY Studio

Overený zákazník MUZIKER.sk Rado

Pridané: 7. januára 2021

Zakúpený v MUZIKER.sk

Chcel som nejaky primitivny, maly a prenosny keyboard + velocity sensitive drum pady k iPadu a parametrami ani cenou sa Korg Nanokey zjavne nic ani zdaleka nevyrovnalo. Ako bonus bluetooth, co je k iPadu neocenitelne (funguje v podstate bez problemov, obcas sa mi odpojil ked som napr prepol aplikaciu dlhsie do pozadia a controller sa dal do setriaceho rezimu, ale to je normalne, akurat potom ho bolo tazsie pripojit - musel som vypnut a zapnut appku a odpojit a pripojit controller v nastaveniach). Ako dalsi bonus clovek dostane dost kvalitne nastroje v Korg Module appke, pripadne Korg Gadger, ja ocenujem aj vstavane funkcie priamo v controlleri ako arpreggiator, scales (hra iba noty v tonine), chrods (pady hraju akordy), moznost editacie vsetkeho mozneho cez win/mac aplikaciu... Jedina nevyhoda: Za tie peniaze som necakal pri tolkych funkciach velku kvalitu prevedenia, aj som cital recenzie kde ju kritizovali, ale predsalen ma trochu sklamali klavesy, ktore su strasne rozhrkotane, tym padom dost hlucne a celkovo je z nich akysi divny pocit. Ale zas videl som videa, kde ludia na to hrali 100x lepsie ako ja kedy budem vediet hrat na poraidne klavesy :D Pre mna co len potrebujem nejake "stlacatko" na noty a aj tak potom vsetko nahravam a dalej editujem to problem nie je, len od toho necakajte seriozny keyboard. Pady su prekvapivo fajn, aj velocity celkom dobre funguje (asi aj lepsie ako na keyboarde, da sa nastavit velocity curve tak este sa s tym mozno treba pohrat). Otocne knoby posobia lacno, nejake divoke live performance s tym neodporucam. Pitch bend a module "wheel" je rieseny cez touchpad, co nie je idealne, ale nudzovo posluzi.
Ak vas bavi si tukat v iPad appkach nejaku muziku a ocenite keyboard, od ktoreho netreba cakat hranie Rachmaninova, toto je super vsestranny kontroller ktory si clovek vie zobrat hocikam, bez nutnosti zapajat ziadne kable.

Korg Volca FM

Korg Volca FM

Pridané: 2. januára 2021

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Nahrávanie SysEx Yamaha DX7 cez Dexed / MIDI-OX (aj celých 32 nastavení) s MIDI IN
  • Možnosť exportu nastavení z jednej Volca FM do druhej, prípadne záznam do nahrávacieho zariadenia (3.5 mm jack Sync Out do Sync In)
  • Kvalitný zvukový výstup cez 3.5 mm jack
  • Firmware sa nahráva po starom cez Sync In 3.5 mm jack
  • Batérie v balení (dokúpil by som ale skôr adaptér)
  • Plná FM/PM syntéza Yamaha DX7
  • Arpeggiator, efekt chorus, metronóm, active warp,...
  • Pre podporu "velocity" z MIDI klávesnice je treba FW 1.08-1.09 od Pajena
  • Nepodporuje Portamento a sustain pedál ako má Yamaha DX7
  • Nemá MIDI Out
  • Čínske no name USB MIDI prevodníky k PC nepodporujú správne SysEx alebo strácajú pri prenose dáta, nutné použitie k PC napr.
  • Roland UM ONE mk2 - nie je to chyba Volca FM, ale no name čínskych USB MIDI prevodníkov
Korg PA300

Korg PA300

Overený zákazník MUSIC CITY Overený zákazník

Pridané: 29. decembra 2020

Zakúpený v MUSIC CITY

Profesionálny nástroj
Nebolo mi dodané DVD s videomanuálom

Overený zákazník Kytary.sk Milan Sládek

Pridané: 28. decembra 2020

• Odpovedá požiadavkám
Korg PA600

Korg PA600

Overený zákazník edur.sk Miňo

Pridané: 14. decembra 2020

Zakúpený v edur.sk

Podľa všetkého by mal byť produkt kvalitný,nakoľko som ho iba rozbalil ,prezrel,či nie je poškodený,lebo bude darovaný ako Vianočný darček.

Korg Monologue

Korg Monologue

Pridané: 5. novembra 2020

(naposledy upravené 15. apríla 2021)

• dobrá cena

Pridané: 7. septembra 2020

• Kvalitné kovové prevedenie

Overený zákazník Kytary.sk Marek Bujko

Pridané: 24. augusta 2020

(naposledy upravené 24. augusta 2020)

• Kvalitný PCM synth a repro v danej cene
  • Vyladený firmware 2.9
  • MIDI prehráva bez problémov
  • Nahrávanie štýlov z Korg PA50/80
  • Transponse a posuv oktáv
  • Prehrávač MP3/Wav/MIDI a vstup cez 3.5mm jack Aux in
  • Konvertuje iba do SMF0 MIDI

Prémiové klávesy pre začiatočníkov.

Registrovaný používateľ Registrovaný používateľ

Pridané: 24. augusta 2020

• v danej cene TOP
  • posuv oktáv -2 až +2 -> konkurencia to v danej cene nemá
  • tlačidlá majú LED podsvietenie -> konkurencia to v danej cene nemá
  • možnosť nahratia 96 štýlov (16 x 6 bank) z Korg PA50/PA50SD a nemám vyskúšané, či by šli aj všetky PA80/PA1X (zdarma na stránke Korg -> Bonusware)
  • hlasné reproduktory
  • prehrávanie MP3/WAV a MIDI SMF0/1
  • Vrstvené nástroje -> iba u drahšej konkurencie
  • Tlačidlo Tap tempo
  • export iba do SMF0 (konvertovanie na SMF1 s plateným GNMIDFMT)

Niekto nižšie píše v recenzii, že vraj:
1. prehrávanie MIDI súborov je nemožné? To nie je pravda.
Prehral som na tom SMF0 aj 1 bez problémov a to aj niekoľko nástrojové SMF1 MIDI s efektami, ktoré sa zmestili do 64 polyfónii a ani ich engine neškrtil.
2. dokáže konvertovať MIDI na MP3? Ďalšia nepravda.
Klávesy konvertujú iba na MIDI formát MID (SMF0). Otestoval som aj opätovne prehrať daný skonvertovaný MIDI súbor v Korgu a znelo to rovnako. Je jasné, že v PC napr. vo Windows to nebude hrať ako na klávesoch, lebo klávesy majú svoj vlastný PCM syntetizér a tá "paródia" od Microsoftu (Microsoft GS Wavetable Synth) sa s tým nemôže porovnávať. Ak sa chcete priblížiť ku syntetizéru, stále potrebujete MIDI player s Soundfont alebo VST Yamaha S-YXG50.
3. ja som mal od začiatku verziu 2.4 a potom som urobil upgrade na 2.9. Nemal som žiadne problémy.

Korg GA-50

Korg GA-50

Pridané: 23. júna 2020

Zakúpený v MUZIKER.sk

• je to veľmi prená ladička

Korg MicroKEY2 37

Korg MicroKEY2 37

Pridané: 22. júna 2020

• jednoduchy

Nie som klavirista, cize kvalita klaves a podobne sa mi tazko hodnoti. Keyboard som kupoval pre dceru pre spojenie s mobilom alebo tabletom alebo PC . Pripojenie cez OTG kabel funguje uplne bez problemov, vsetky Android aplikacie, ktore som skusal keyboard rozpoznali len plug and play. Skusal som ho i s Ubuntu na ARM platforme (RPI4B) a v pohode. S napajanim z telefonu nebol ziaden problem, nevidim, ze by to malo nejaky vysoky odber. Mne sa pacila kompaktnost rozmerov a 37 klaves cize cele tri otkavy.

Korg GA-2

Korg GA-2

Pridané: 8. júna 2020

Zatial som ho neotestoval

Korg B2N

Korg B2N

Pridané: 7. júna 2020

Zakúpený v MUZIKER.sk

Vyborny zvuk, dobry dizajn, siroky vyber funkcii, pomer cena kvalita skvely, odporucam

Korg C1 Air

Korg C1 Air

Overený zákazník Hudobný-dom.sk Dominik Kozmáli

Pridané: 22. mája 2020

Zakúpený v Hudobný-dom.sk

• Krásny elegantný dizajn
  • Tvrdé drevo
  • Jednoduchá montáž na málo skrutiek
  • Veľké množstvo funkcí - za všetky musím vyzdvihnúť najmä Bluetooth (prehrávanie hudby prostredníctvom neho priamo cez reproduktor klavíra, do ktorej sa dá hrať)
  • Mnoho demo skladieb
  • Mnoho melódií klávesov
  • Najväčšia nevýhoda (dôvod vrátenia) - nepríjemná rezonancia celého nástroja pri vyššej hlasitosti (nad 45 %) a hraní hlasnejších piesní. Najvýraznejšie počuteľné najmä v stredných polohách - skutočne nepríjemné na nástroj v hodnote 800€. Vysoké tóny boli krásne, nízke tóny silné.
  • Možno priveľa funkcí, na ktoré sa nechá zlákať zákazník (sám som sa ním stal), avšak zvuková kvalita samotného piana pokrivkáva
  • Piano vôbec neznie ako na videách na youtube - a to až diametrálne odlišne. Áno chápem, že sa to môže líšiť nahrávacím zariadením aj záznamom. ale toto znelo akoby to ani nebol ten klavír
  • Zvuk je silný ale plochý (až elektronický) a neautentický - keď si kupujem digitálne piano (najbližšia náhrada za skutočné) v hodnote skoro 1000 € očakávam, zvuk aspoň blízky k tomu reálnemu (aj keď len najobyčajnejšiemu pianinu).

Odporúčam sa pozrieť radšej po nejakej YAMAHE (v podobnej cenovej kategórii), na ktorú som sa po skúsenosti s C1 zameral aj ja. Ale som za túto skúsenosť vďačný. Vyberajte srdcom, nie podľa funkcí.

Korg PitchCrow-G

Korg PitchCrow-G

Overený zákazník MUZIKER.sk Noro

Pridané: 10. mája 2020

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Vynikajúca ladička, je veľmi presná.

Zobrazujem 61 - 80 zo 151 recenzií 1...2 3 [ 4 ] 5 6...8